Kaip išlaikyti vairavimo teisių egzamino testą?
Iš Wiki.rls.lt.
Norint gauti B kategorijos vairavimo teises pirmiausiai reikia išlaikyti teoriją. Klausimyną sudaro 10 įvairių Kelių Eismo Taisyklių(KET) klausimų. Kad teorija būtų laikoma išlaikyta, žaidėjui reikia teisingai atsakyti bent jau į 8 pateiktus klausimus, o tai reiškia, kad maksimalus klaidų skaičius - 2 klaidos.
Pasiruošimas egzamino testui
- Ką reiškia mirksintis geltonas šviesoforo signalas?
- Vakarais nuo 22 valandos šviesoforai nustoja kontroliuoti eismą ir mirksi tik geltoną šviesą, kas reiškia, kad važiuoti leidžiama.
- Važiuodami keliu pamatėte kliūtį, kokie jūsų veiksmai?
- Važiuojant ir pamatant kliūtį ant kelio patariama pašalinti kliūtį, tačiau jeigu tai nėra įmanoma, tiesiog ją apvažiuokite.
- Kas pėsčiųjų perėjoje turi pirmumo teisę?
- Privažiavus pėsčiųjų perėja vairuotojas privalo praleisti tiek pėsčiuosius, tik dviratininkus, nes ne vairuotojas, o pirmiausiai pėstieji, po to dviratininkai, turi pirmumo teisę.
- Kada būtina įsijungti šviesas?
- Siekiant užtikrinti matomumą ne tik naktį, vairuotojai šviesas įsijungti turi bet kuriuo paros metu.
- Ką privalote daryti jeigu vairuojant užsimanėte miego?
- Šalia esantys keleiviai gali padėti "prablaškyti" jūsų miegą, tačiau tuomet jūs būsite mažiau susikoncentravęs į vairavimą, todėl geriausią būtų sustoti ir pailsėti.
- Ką daryti jeigu pamatėte iš galo atvažiuojantį transportą su švyturėliais?
- Švyturėliai ant transporto nėra be reikalo - tai reiškia, kad yra gaudomas bėglys arba skubama į pagalbą, todėl siekiant tam nesutrukdyti, vairuotojai turi sustoti kelkraštyje.
- Kada geriausia užsisegti saugos diržus?
- Saugos diržų užsisegimas tik pamačius policijos pareigūną gera mintis tikrai nėra, nes padarius avariją vairuotojas gali susižaloti, todėl diržus užsisegti visada reikia vos tik įlipus į transportą.
- Kam duoti kelią lygiareikšmėje sankryžoje?
- Privažiavus lygiareikšmę sankryžą vairuotojas privalo apsižvalgyti į visas sankryžos puses, ypatingai į dešinę, kadangi iš tos pusės atvažiuojančioms transporto priemonėms yra duodamas kelias.
- Kaip elgtis jeigu važiuojant nuokalne priešingoje pusėje yra kliūtis?
- Privažiavus kliūtį galite ją tiesiog pravažiuoti, bet jeigu kitoje kelio pusėje yra transportas, jūs turite sustoti ir jam suteikti pirmenybę.
- Kas žiedinėje sankryžoje turi pirmumo teisę?
- Privažiavus žiedinę sankryžą visuomet reikia sustoti ir apsižvalgyti. Jeigu nėra žiede važiuojančių automobilių arba yra laisva juosta, tuomet galite važiuoti, nes važiuojantys joje turi pirmumo teisę.
- Kodėl pavojinga vežti keleivius neprisisegusius saugos diržais?
- Saugos diržai yra labai svarbus dalykas ne tik vairuotojams, bet ir keleiviams, todėl siekiant išvengti sužalojimų per avariją ir pareigūnų baudų, juos geriausia prisisegti.
- Kaip elgtis avarijos metu, kai į jūsų transportą atsidaužė kitas transportas?
- Nėra malonu kai patiriama avarija, tačiau išlieti pykčio tikrai nepatariama, nes tai gali sukelti didelių nemalonumų, todėl išsikvieskite policiją ir taikiai išspręskite problemą.
- Kas turi pirmumo teisę kliūčiai esant priešingoje pusėje?
- Privažiavus kliūtį galite ją tiesiog pravažiuoti, bet jeigu kitoje kelio pusėje yra transportas, jūs turite sulėtinti greiti ir saugiai pravažiuoti, nes kitoje pusėje esantys vairuotojai turi suteikti pirmumo teisę.
- Kur draudžiama apsisukti?
- Apsisukti draudžiama pėsčiųjų perėjose, geležinkelių pervažose, tuneliuose, ant tiltų, estakadų, viadukų ir po jais.
- Ką, prieš pradėdamas lenkti vairuotojas, privalo įsitikinti?
- Vairuotojas prieš pradėdamas lenkti privalo įsitikinti, kad lenkiant bus užtikrintas saugus atstumas nuo lenkiamos transporto priemonės, kad kad jo nelenkia kita transporto priemonė, kad lenkimui būtina eismo juostos dalis yra laisva.
- Kada reikia rodyti posūkio signalą?
- Posūkio signalas skirtas parodyti kitiems vairuotojams, jog yra norima keisti vairavimo kryptį.
- Kada leidžiama važiuoti per geležinkelį?
- Privažiavus geležinkelio pervažą vairuotojas privalo sustoti, o ne lėtai judėti, ir apsidaryti bei tik įsitikinus, jog saugu ir neartėja traukinys, pervažą pravažiuoti.
- Kokio atstumo reikia laikytis važiuojant paskui kitą transporto priemonę?
- Jei važiuojama 50 km/h greičiu, iki priekyje riedančio automobilio rekomenduojama laikytis 25 m atstumo, važiuojant 90 km/h greičiu distancija tarp automobilių turi būti maždaug 45 metrai.
- Kas atsakingas, kad visi važiuojantys būtų su diržais?
- Prisisegti saugos diržus beabejos privalo visi važiuojantysis, tačiau atsakingas už tai yra transporto vairuotojas.